Sofja nder destinacionet me shtimin me te shpejte te turisteve ne rajon

Written by on 13/09/2018

 

Sofja eshte futur ne vendet me ritmin me te shpejte te rritjes se vizitoreve vitet e fundit ne Europe. Pas Londres Parisit dhe Barcelones qe njihen si destinacionet me numrin me te larte te turisteve ne kontinent edhe disa destinacione ballkanike si Sofja po shenojne rezultate surprizuese.  Vleresimi u be pas nje studimi te Marstercard. Indeksi i Global Mastercard per qytetet me te vizituara eshte me shume se nje klasifikim i 132 vendeve me te pelqyera per te udhetuar. Numri total i vizitoreve ne kryeqytetin bullgar per vitin 2017 ishte 1.2 milione. Rritja e turisteve te huaj kete vit vleresohet me me shume se 18% ne krahasim me nje vit me pare.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist