Sllovenia hap kufijtë për udhëtarët e vaksinuar dhe të pavaksinuar !

Written by on 16/07/2021

Nga dita e djeshme Sllovenia ka hapur kufijtë e saj për të gjithë udhëtarët e vaksinuar, ata të rikuperuar nga virusi dhe ata që paraqesin një test negativ PCR, njoftuan autoritetet sllovene. Sipas një njoftimi për shtyp të lëshuar nga qeveria, sistemi i semaforit do të pushojë së zbatuari.

Udhëtarët që kalojnë tranzit nëpër Slloveni dhe punonjësit në transportin e mallrave do t’i nënshtrohen gjithashtu të njëjtit rregull./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background