Sllovenia do te promovoje potencialet turistike ne Alpe Adria 2019

Written by on 26/01/2019

Sllovenia do te promovoje potencialet turistike ne Alpe Adria 2019

Sllovenia ka nisur fushaten promovuese te ketij viti me qellim terheqjen e me
shume turisteve. Synim mbetet promovimi i atraksioneve te vecanta te ketij
vendi ne syrin e vizitoreve te huaj. Potencialet vendase te turizmit te aventures
dhe alpeve kryesisht do te ekzpozohen edhe ne eventin e rendesishem turistik
panairin Alpe Adria qe do te mbahet nga data 30 janar deri me 2 shkurt ne
edicionin e 30 ne Ljubjane me pjesmarrjen e qindra tur operatoreve nga 12
vende te botes. Me prezencen e me shume se 15 mije vizitoreve eventi synon
paraqitjen e produktit turistik slloven ne tregun e huaj dhe nxitjen e mundesive
per partneritet mes biznesve pjesmarrese nderkombetare.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist