Skeleti i nje dinozauri blihet per 2 milione euro!

Written by on 05/06/2018

Skeleti i nje dinozauri 8,7 metra i gjate qe mendohet se i perket llojit “ferocious carnivore” u shit per dy milione euro nga nje shites francez ne nje ankand te zhvilluar ne Kullen Eiffel. Shtepia e ankandit “Aguttes” e vleresonte kete skelet mes 1,2 dhe 1,8 milione euro. Bleresi qe qendroi anonim synon qe kete skelet ta shfaqi ne nje muze. Skeleti  u zbulua ne “Morrison Formation”, nje zone gjeologjike e pasur me fosile dinozauresh ne shtetin Uajoming ne SHBA, ne vitin 2013. Skeleti mendohet te jete rreth 157 milione vite i vjeter.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist