Singapori, qyteti me i shtrenjte ne bote per te pestin vit!

Written by on 05/11/2018

Singapori eshte renditur i pari ne listen e qyteteve me te shtrenjta ne bote per te pestin vit radhazi, sipas nje raporti te botuar nga Njesia e Inteligjences Ekonomike. Raporti per kostot e jeteses ne mbare boten per vitin 2018 thekson se ne ndryshim nga vjet vetem 3 qytete aziatike jane nder 10 vendet me te shtrenjta ku vec Singaporit ne renditje jane edhe Hong Kongu e Seuli. Pas Singaporit listen e qyteteve me te shtrenjta ne bote per nga sherbimet dhe akomodimi e pasojne Parisi, Zyrihu, Hong Kongu, Oslo, Gjeneva, Seuli, Kopenhagen, Tel Avivi dhe Sidnei.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist