Singapore Airlines numër një edhe këtë vit

Written by on 03/08/2018

Singapore Airlines numër një edhe këtë vitSingapore Airlines është shpalluar  kompania  më e mirë ajrore në botë.

Më shumë se 20 milionë pasagjerë kanë marrë pjesë në një sondazh të kompanisë britanike të konsulencës, Skytrax, për të votuar kompaninë për çmimin prestigjioz.

Fituesi i vitit të kaluar ishte Qatar Airëays, që rezultoi në vend të dytë, ndërsa Nippon Airëays e Japonisë, mori të tretin.

Kjo është hera e katërt që Singapore Airlines fiton çmimin.

Kjo pritet pozitivisht ndërkohë që linja ajrore është përballur me kushte sfiduese në industrinë e aviacionit dhe konkurrencës të ashpër, veçanërisht nga kompanitë e pasura të Lindjes së Mesme.

Singapore Airlines ka reputacion të fortë në industri dhe përpiqet ende që të jetë e para ndaj rivalëve.

Këtë vt, u bë kompania e parë që prezanton portofol dixhital nëpërmjet bitcoin.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist