Si turist në Rusi, thjesht për t’u vaksinuar!

Written by on 13/03/2021

Në Rusi po rritet gjithnjë e më shumë numri i turistëve të cilët shkojnë në Moskë për të marrë vaksinën Sputnik V. Gjithsesi kufijtë e Rusisë janë pjesërisht të mbyllur pjesërisht prandaj nuk është edhe e lehtë për të huajt që të udhëtojnë drejt Moskës. Shumica e atyre që udhëtojnë drejt saj janë rusë.

Putin says Russia first to approve a Covid-19 vaccine, dubbed 'Sputnik V'

Autoritetet ruse besojnë tek suksesi i vaksinës dhe shpresojnë që së shpejti do të pushtojnë dhe tregun evropian./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist