Shtyhet sërish çelja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Written by on 23/06/2021

Për të disatën herë nuk është arritur dakordësia për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sekretarja e Përgjithshme Ana Paula Zacarias ka njoftuar se Ministrat e Jashtëm të BE-së nuk kanë rënë dakord për një datë për zhvillimin e Konferencës së Parë Ndërqeveritare.

Për pasojë vendimi do të shtyhet për në mbledhjen e ardhshme të kryediplomatëve evropianë në muajin dhjetor./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background