Shtohet fluksi ne Morine, rreth 40 mije shtetas ne nje dite!

Written by on 25/08/2018

Shqiperia eshte kthyer nje nga destinacionet e preferuara per pushuesit vendas dhe te huaj dhe kete e tregon qarte fluksi ditor qe kane pikat doganore shqiptare, te cilat kalohen nga mijera qytetare.Vetem diten e djeshme ne Piken Kufitare te Morines kane kaluar 38 000 shtetas, 100 autobus si dhe rreth 8500 autovetura. Lajmi u konfirmua nga Prefekti i Qarkut te Kukesit duke theksuar se doganat shqiptare i jane pergjigjur fluksit duke mos radhe ne kalimin e kesaj pike. Gjithashtu sot dhe neser pritet nje fluks mjaft i larte i hyrjeve nga kjo pike doganore. Shumica e personave te cilet kalojne ne token shqiptare kane si qellim turizmin dhe stacionimin ne plazhet e bukura te vendit tone.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist