Shtohet bilanci tragjik ne Xhenova, mes viktimave te ures edhe shqiptare

Written by on 15/08/2018

 

Operacionet e shpetimit ne qytetin italian te Xhenoves kane punuar gjate nates per te kerkuar te mbijetuar te mundshem pas renies dramatike te nje ure diten e marte.Ministri i Brendshem italian tha se te pakten 35 vete humben jeten kur dhjetera automjete rane nga 45 metra lartesi.Rreth 16 vete u plagosen ne kete incident dhe numri i te zhdukurve eshte 12.Rreth 250 zjarrfikes nga e gjithe Italia po marrin pjese ne kerkim. Me shume se 400 vete jane evakuuar mes frikes se pjeset e tjera te ures mund te bien. Mediat italiane konfirmojne edhe dy viktima me origjine nga Shqiperia mes personave qe humben jeten ne aksidentin tragjik. Behet fjale per dy te rinje qe po udhetonin me makine per ne pune kur humbi jeten ne momentin e shembjes se ures.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist