Shtohen ndjeshëm çarterat turistikë këtë sezon!

Written by on 16/06/2021

Këtë 16 qershor fillojnë charterat me turistë nga Çekia, ndërkohë që mësohet se vijojnë ato nga Tel Avivi, Bjellorusia dhe Ukraina. Polakët janë një tjetër grup turistësh të rëndësishëm për Shqipërinë lokalizuar kryesisht në zonën e Golemit, por edhe në Vlorë apo në Sarandë.

Të dhënat tregojnë se në Rinas po ulen deri në 9 chartera në ditë nga qytetet polake./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background