Shqiptaret festojne Diten e Clirimit!

Written by on 29/11/2018

Shqiptaret festojne sot 29 Nentorin, Diten e Çlirimit te vendit nga pushtuesit nazifashiste.Ne 74-vjetorin e Çlirimit, sot do te zhvillohen ceremoni perkujtimore ne nje atmosfere solemne ne mbare vendin, ne respekt dhe mirenjohje te vepres te deshmoreve. Autoritetet me te larta te shtetit dhe veterane do te nderojne sot deshmoret e rene per liri, duke bere homazhe prane Varrezave te Deshmoreve. Nderkohe gjate gjithe dites dhe ne mbremje do te kete aktivitete te ndryshme kulturore edhe me rastin e Nates se Bardhe.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist