Shqipëria, turistë në rritje nga Polonia, Bjellorusia dhe Ukraina!

Written by on 05/06/2021

Nënkryetari i Unionit Turistik Shqiptar, Fatos Cerenishti është shprehur se pritet që të ketë një rritje prej më shumë se 30% të numrit të turistëve të huaj që do të vizitojnë Shqipërinë. “Rezervimet e deritanishme, por edhe fluturimet çarter të planifikuara na bëjnë optimist për një sezon turistik shumë herë më të mirë se ai i vitit 2020”, thotë Cerenishti.

 

Një numër në rritje të turistëve priten nga Polonia, Bjellorusia dhe Ukraina,  ndërsa turistët nga Europa këtë sezon do të jenë në numër më të kufizuar./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background