Shqiperia pritet te marre rekomandimin per hapjen e ngociatave per anetaresimin ne BE!

Written by on 16/04/2018

Shqiperia pritet te marre rekomandimin per hapjen e ngociatave per anetaresimin ne BE!

Shqiperia pritet te marr rekomandimin per hapjen e bisedimeve te anetaresimit ne Bashkimin Europian. Ne prag te publikimit me 17 prill te raportit te perparimit per gjashte shtetet e Ballkanit Perendimor, Brukseli beri te ditur se liria e shprehjes dhe konfliktet bilaterale jane vleresuar serish si “çeshtjet me te dhimbshme” per te gjithe rajonin gjithsesi ecuria e Shqiperise eshte vleresuar. Shqiperia dhe Maqedonia, sipas informacioneve te para nga raporti vjetor i Komisionit Evropian, do te marrin rekomandime per hapjen e negociatave te anetaresimit me BE. Eduard Kukan, anetar i Komisionit te Puneve te Jashtme te Parlamentit Evropian tha sot se ai beson se te dyja vendet kane bere perparim te qenesishem ne rrugen drejt BE.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist