Shqiperia, nder perzgjedhjet kryesore per pushimet e veres

Written by on 15/07/2018

Shqiperia, nder perzgjedhjet kryesore per pushimet e veres

Shqiperia  vazhdon te terheqe çdo dite e me shume  vemendjen dhe kureshtjen e shume turisteve te cilet rezervojne udhetime turistike ne qytete te ndryshme te Shqiperise .Stina e veres shenon edhe kulmin e interesit me te madh per turistet dhe vizitoret e huaj ne vendin tone, ndersa mediume te ndryshme nderkombetare e kane cilesuar Shqiperine si perla e turistike ne Ballkan. Pritet qe kete vit rritja e numrit te turisteve ne vend te shkoje ne gati 7% me shume se nje vit me pare. Destinacionet e preferuara vijojne te mbeten ato te vijes bregdetare, nga veriu deri ne jug si dhe qytetet kulturore.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist