Shqiperia mes 5 destinacioneve me te mira low cost ne bote!

Written by on 22/10/2018

Revista online “Global Banking ang Business Review” e finances dhe sektorit bankar, ka listuar Shqiperine ne mesin e vendeve teper ekonomike per t’u vizituar. “5 vendet kryesore ne bote per tu vizituar me nje buxhet te ulet”, e titullon artikullin e botuar se fundmi kjo reviste. Era e ajrit te fresket, aromat e ushqimit te shijshem te paprovuar me pare, kultura dhe natyra e mrekullueshme jane listuar si atraksionet me te medha per Shqiperine. Megjithate ekspertet e finances, thone se te gjitha keto cilesi duhet te kombinohen me cmimet e mira qe ofrojne destinacione. Vec Shqiperise si destinacionet me te mira low cost permenden edhe Kamboxhia, Turqia, Peruja dhe Nepali. Sipas redaktoreve, kriteri i marre ne konsiderate eshte nje buxhet nen 70 dollare per person per akomodim, ushqim dhe pije, per 24 ore.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist