Shqiperia mes 12 destinacioneve me te mira te ketij viti sipas Evening Standart

Written by on 27/04/2018

Shqiperia mes 12 destinacioneve me te mira te ketij viti sipas Evening Standart

EveningStandard ka renditur 12 vendet qe duhet te vizitohen gjate ketij viti dhe ne vendin e pare renditet Shqiperia. Sipas prestigjozes britanike ne raportin me te fundit te konkurrueshmerise se turizmit ne Forumin Ekonomik Boteror u analizuan 136 vende per aftesine e tyre per te qene nje destinacion i mire turistik. Shqiperia u rrit tete vende ne raportin me te fundit, qe do te thote se eshte nje destinacion udhetimi emocionues. EveningStandard sugjeron lexuesit te vizitojne Rivieren Shqiptare dhe te enden neper Gjirokaster, ‘qytetin e gurit’.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist