Shqiperia feston Diten e Pavaresise!

Written by on 28/11/2018

Sot eshte dita e Pavaresise, nje feste e madhe per te gjithe shqiptaret kudo ne bote. Me 28 Nentor te vitit 1912 u shpall Pavaresia e Shqiperise nga patriotet e drejtuar nga Ismail Qemali. Sot dhe neser jane planifikuar nje axhende me aktivitete nga me te ndryshmet kulturore e festive ne te gjithe vendin. Nderkohe festimet do te mbahen kudo ne trojet shqiptare e diaspore. Me kete rast Radio Travel i uron te gjitheve Gezuar Diten e Pavaresise.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist