Shpërthejnë sërish protestat në Francë. Mbizotërojnë pankartat: “Kjo është diktaturë!

Written by on 31/07/2021

Në qytetet më të mëdha të Francës  është përhapur sërish një valë e re protestash. 160 mijë njerëz në total kanë zbritur në rrugët e Parisit dhe Marsejës, me thirrje kryesisht kundër Macron dhe me pankarta ku kërkohet rikthimi “i të drejtave të njeriut”.

Aktualisht në Francë  numri i të infektuarve është duke u shtuar çdo ditë, me mesatarisht 19 mijë, shumica dërrmuese e të cilave me variantin “delta”./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist