Shpella ku 12 djemte e vegjel mbeten te bllokuar do te kthehet ne muze!

Written by on 12/07/2018

Shpella ku 12 djemte e vegjel mbeten te bllokuar do te kthehet ne muze!

Kompleksi i shpellave ne Tajlanden veriore, ku 12 djemte dhe trajneri i tyre i futbollit mbeten te bllokuar per me shume se dy jave, do te shnderrohet ne nje muze. Zyrtaret e skuadrave te shpetimit thane se muzeu do te tregoje se si u zhvilluan operacionet, duke shtuar se ai do te jete nje atraksion i madh per Tajlanden. Femijet e shpetuar jane ne spital dhe po e marrin veten shpejt. Shpella Tham Luang, eshte nje nga sistemet me te medha ne Tajlande. Ajo eshte e vendosur nen malet perreth qytetit te vogel Mae Sai, ne kufirin me Mianmarin. Zona eshte kryesisht e pazhvilluar, me kapacitete te kufizuara per turistet dhe nuk dihet nese muzeu do te jete operacional brenda ketij viti.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist