Shkon në 91 numri i viktimave nga zjarret ne Greqi

Written by on 30/07/2018

Shkon në 91 numri i viktimave nga zjarret ne Greqi

Vazhdon te rrtitet numri i jeteve te humbura si pasoje e zjarreve te pak diteve me pare ne Greqi. Sipas të dhënave të fundit të autoriteteve greke,  numri i viktimave ka shkuar në të paktën 91, prej të cilëve 28 persona ende nuk janë identifikuar. Gjithashtu, vazhdojnë kërkimet në det dhe në shtëpitë e djegura për 25 persona që konsiderohen të humbur.Zjarret e nje jave me pare  konsiderohen si më katastrofiket jo vetëm në Greqi, por edhe në Europë në 7 dekadat e fundit përsa i përket dëmeve në njerëz dhe në materiale. Përveç qindra shtëpive dhe makinave, janë djegur për një orë e 40 minuta mbi 1260 hektarë tokë pyjore.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist