Shkodra pret “Diten e Bicikletave” me aktivitete te shumta

Written by on 20/09/2018

 

Ne kuader te “Dita e Biçikletave” ne Shkoder organizata “The Door”, ne bashkepunim me Drejtorine Rajonale te Kultures Kombetare dhe me mbeshtetjen e bashkise Shkoder kane programuar nje sere aktivitetesh, te cilat do te fillojne me hapjen e nje ekspozite fotografike, ku te skicuara jane menduar qe te jene biçikletat e Shkodres. Ky aktivitet nder te tjera synon qe te promovoje sherbimet e biçikletave nga bizneset vendase, identifikimin e njerezve simbol ne perdorimin e saj. Dita e Biçikletave sot nisi ne oren 10:00  ne sheshin “Nene Tereza” ,Shkoder dhe do te vazhdoje deri ne oret e vona te nates ku qytetaret shkodran dhe turistet qe e vizitojne do te argetohen duke bere xhiro me biçikleta dhe duke shijuar aktivitet e shumta nga panairet deri tek ekspozita e shkolles verore.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist