Shifrat/Më shumë se 4.000 turistë të huaj janë drejtuar në qendrat shëndetësore verore!

Written by on 24/07/2021

Janë më shumë se 10 mijë pushuesit vendas që kanë marrë shërbime në qendrat shëndetësore verore, ndërkohë që më shumë se 4 mijë janë turistë të huaj. Shifrat janë bërë të ditura nga Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ku ndër të tjerash informoi se më shumë se 14 mijë vizita falas janë kryer në qendrat shëndetësore verore, deri tani, në mesin e sezonit turistik.

Rreth 130 mjekë dhe infermierë në qendrat shëndetësore verore ofrojnë shërbim 24/7 për emergjencat në 29 pika turistike nga veriu në jug./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist