SHBA shton kontrollin ne linjat ajrore vendase!

Written by on 20/04/2018

SHBA shton kontrollin ne linjat ajrore vendase!

Pas ngjarjes se rende te avionit te “Southwest Airlines”, Administrata Amerikane e Aviacionit Federal ka urdheruar kontrollin e motoreve te 220 avioneve, si mase paraprake. Udhezimet e saj parashikojne inspektimin ultrasonik brenda 6 muajsh te helikes se mjeteve qe kane kryer nje numer te caktuar fluturimesh. Venia ne levizje e zyrtareve amerikane vjen pas incidentit te se martes ku ne avionin e kesaj linje pasi shpertheu motori, presioni i ajrit gati  nxori jashte kabine nje grua gjate fluturimit nga Nju Jorku ne Dallas. Ne vendin ku helika eshte keputur, ekspertet zbuluan nje dobesim te metalit. Inspektime kane nisur edhe linja te tjera ajrore, qe perdorin avione me kete lloj motori, nder te cilat “United Airlines”, “American Airlines” dhe “Delta Air Lines”.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist