SHBA përkujton sot sulmet e 11 shtatorit

Written by on 11/09/2021

SHBA përkujton sot sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001, të cilat lanë si pasojë gati 3000 viktima.  Terroristët e al-Kaidës rrëmbyen katër avionë dhe dy prej tyre u përplasën në Qendrën Botërore të Tregtisë, një simbol i fuqisë financiare të Amerikës në qendër të Manhattanit.

Presidenti Joe Biden në nderim të kësaj dite është shprehur se nuk ka asgjë që Amerika nuk mund ta kapërcejë, teksa e shpall 10 dhe 11 shtatorin si “Ditët Kombëtare të Lutjes dhe Kujtesës”./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background