SHBA perfshihet nga stuhia e debores “Eboni”, regjistrohen 4 te vdekur!

Written by on 29/12/2018

Nje pjese e madhe e SHBA eshte perfshire nga nje stuhi debore dhe reshje te rrembyera shiu.Nga keto nga fenomene meteorologjike te fuqishme raportohet se 4 persona kane humbur jeten ne zonat Plains dhe Upper Midwest. Ndersa jane shkaktuar edhe probleme ne transportin ajror dhe tokesor. Stuhia e debores e quajtur “Eboni”, ka prekur pjesen qendrore dhe jugperendimor te vendit. Paralelisht, ne juglindje ekziston rreziku per permbytje per shkak te reshjeve te rrembyeshme qe pritet te zgjasin deri te henen.Per shkak te debores, me shume se 400 fluturime u anuluan mengjesin e se premtes dhe 2300 te tjera ishin me vonese.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist