SHBA nuk do t’ia dijë/Bllokon hyrjen e shtetasve jo amerikanë në vend!

Written by on 27/07/2021

SHBA do të vazhdojë të mbajë në fuqi kufizimet në udhëtimet ndërkombëtare  duke e arsyetuar vendimin kryesisht nga përhapja e shpejtë e variantit delta të koronavirusit. Nga ana tjetër, vendet e Bashkimit Evropian kanë vendosur të hapin kufijtë e tyre për amerikanët, me kusht që të jenë vaksinuar kundër COVID-19 ose të kenë një test negativ të koronavirusit.

SHBA aktualisht po bllokon hyrjen e shumicës së shtetasve jo-amerikanë të cilët kanë qenë në Britani të Madhe, 26 vende Shengen ose Irlandë, Kinë, Indi, Afrikë të Jugut, Iran dhe Brazil për 14 ditët e fundit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist