SHBA , miliarda dollarë për katastrofat natyrore!

Written by on 25/05/2019

Ndihmat prej 19 miliardë dollarësh për amerikanët në raste katastrofash natyre janë miratuar nga Senati i Shteteve të Bashkuara. Mazhoranca e republikanëve ka miratuar masën me 85 vota pro dhe 8 kundër.Fondi do të ndimojë viktimat e katastrofave të 2 viteve të fundit nga uraganet, përmbytjet dhe zjarret . Një pjesë e fondit do të shkojë në ndihmë të fermerëve dhe në riparimin e autostradave.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist