Shangai, vendi me fitimet me te medha nga turizmi!

Written by on 22/10/2018

Qytetet aziatike dhe amerikane jane ne listen e 10 me te mirave sa i takon perfitmeve nga sektori turistik. Sipas nje studimi te fundit te Keshillit Boteror te Udhetimeve dhe Turizmit ne vend te pare te klasifikimit si vendi qe ka pare kete vit me shume fitime nga prurjet turistike renditet Shangai, me nje xhiro totale prej 35 miliard dollaresh. Ne vend te dyte dhe te trete renditen Pekini dhe Parisi. Nderkohe listen e vijojne Orlando, New Yorku, Tokio, Bangkoku, Mexico City, Las Vegas dhe Shenzen.  


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist