Shaban Rexhepi, spikeri dhe gazetari shqiptar i Radio Kajros

Written by on 18/02/2021

I ftuar sot në mëngjes në “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte dhe Shaban Rexhepi, gazetari dhe spikeri shqiptar i Radio Kajros. Rexhepi është me origjinë nga Tetova, por dëshira për të mësuar gjuhën dhe kulturën orientale, bëri që të provonte të niste një karrierë në Egjipt. Fillimisht si gazetar, ai sot së bashku dhe me një shqiptar tjetër, janë dy nga shqiptarët që punojnë në Radio Kajron dhe ku drejtojnë një ekip egjiptian.

Në vitin 2006, krahas udhëheqjes së programit ditor, emërohet redaktor përgjegjës i programit të gjuhës shqipe, pozicion që e mban dhe sot e kësaj dite./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist