Sh.B.A s’ka ndërmend të heqë kufizimet e hyrjes për evropianët!

Written by on 28/06/2021

Shtëpia e Bardhë nuk ka ndërmend të heqë kufizimet e hyrjes për udhëtarët nga Bashkimi Evropian dhe vendet e zonës Shengen për momentin. Sekretari i Shteteve të Bashkuara Antony Blinken preu shpresat e miliona amerikanëve që kishin parashikuar të lëviznin lirshëm në BE me rihapjen e kufijve.

Ai theksoi se është e pamundur të vendoset një datë fikse për hapje, pasi vendi duhet të udhëhiqet nga shkenca dhe ekspertiza mjekësore./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background