Sezoni veror, rritje me 20% e numrit te turisteve ne Europe!

Written by on 20/09/2018

 

Prurjet turistike ne Europe jane rritur shume gjate ketij viti. Te dhenat i bejne te ditura publikimet e fundit te bera nga Komisioni Europian per industrine turistike te kontinentit per vitin 2018. Periudha me e sukseshme per 32 vendet me te vizituara te Europes ka qene ajo midis majit dhe gushtit. Ne krahasim me nje vit me pare kete vit Europen e kane vizituar 20% me shume turiste. Disa prej destinacioneve me te vizituara kane qene Britania e Madhe, Spanja, Kroacia, Italia dhe Franca.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist