Sezoni turistik nis me fluks turistësh

Written by on 28/06/2019

 

 

Sezoni turistik ka nisur mbarë këtë vit. Numri i turistëve në vetëm 23 ditët e para të muajit qershor ka patur një rritje të konsiderueshme krahasuar me qershorin e një viti më parë. Pavarësisht problematikave politike duket se sezoni turistik këtë vit do të shkojë në shifra rekord përsa i përket numrit të turistëve. Minstri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ka theksuar se politikat e reja synojnë të rrisin standardet dhe cilësinë e shërbimit të hotelerisë dhe turizmit , si garanci e vijueshmërisë së sezoneve të ardhshme turistike. 

ERTV Live?: INTERPELANCA QYTETARE – Sipërmarrës turistikë dhe përfaqësues të shoqatave të hotelerisë interpelancë me ministrin e Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, për problematikat e strukturave akomoduese për vitin turistik 2019 #eGjitheVemendjaperJu #shqiperiaqeduam #platformaebashkeqeverisjes

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 27 juin 2019


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist