Sezoni dimeror, Bullgaria pret 1.2 milione turiste!

Written by on 24/11/2018

1.2 milione turiste pritet te vizitojne Bullgarine kete sezon dimri. Te dhenat i ka bere publike ministria e turizmit ne Bullgari, qe shpreson per nje sezon dimeror teper te mbare per resortet malore ne vend. Sipas ministrise informacioni per rezervime te hershme dhe shifrat fillestare te ofruara nga vendpushimet dhe aeroportet tregojne se mund te pritet nje rritje prej 5 deri ne 7% kete sezon ne krahasim me vitin e kaluar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist