Serbia pret fluks turistesh per festa, Novi Sad ne qender te vemendjes

Written by on 22/12/2018

Serbia pret fluks turistesh per festa, Novi Sad ne qender te vemendjes

Beogradi dhe Novi Sad ne Serbi pergatiten per te pritur turiste ne vigjilje te festimeve per Krishtlindjet dhe Vitin e Ri. Nga janari ne nentor dy qytetet kane pritur rreth 2 milione turiste te huaj, nje rritje me 3% me shume sesa viti i kaluar. Novi Sad duke nisur nga viti i ardhshem pret nje rritje rekord te turisteve pasi eshte zgjedhur si destinacion Best in Travel nga Lonely Planet per 2019, por do te jete gjithashtu Kryeqyteti Europian i te Rinjeve 2019 si dhe Kryeqyteti Europian i Kultures 2021.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist