Samsung sjell smartphone-n e pare me kamera me 4 lente!

Written by on 12/10/2018

 

Samsung zbuloi sot versionin Galaxy A9 per vitin 2018, i pari smartfon ne bote qe ka kamera me kater lente. Telefoni supozohet te jete i nivelit mesatar, por megjithate, ai vjen me ekran 6.3 inch, amoled, dhe me rezolucion teper te larte, 2220×1080. Memorja e brendshme eshte 128 GB, qe mund te zgjerohet ne 512, me karte memorieje, ndersa variantet e RAM-it jane 6GB dhe 8GB. Pjesa e veçante eshte kamera 24 MP, e cila ka kater lente, per here te pare ne nje telefon Samsung. Kjo mundeson zoom optik x2 dhe sensor thellesie 5MP. Kamera e selfie-t vjen me 8MP, me fushe shikimi ultra-te gjere. Smartphoni do te shitet per 600 euro.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist