Samsung se shpejti me nje smartphone te perthyeshem!

Written by on 05/09/2018

 

Samsung po planifikon qe kete vit te prezantoje nje “smartphone” qe perthyhet.  CEO i Samsungut, tha se pajisja mund te zbulohet ne konferencen zhvilluese te nentorit, por nuk eshte e qarte nese konsumatoret do te jene ne gjendje qe te blejne telefonin qe paloset qe kete vit. Pajisja misterioze ishte “e komplikuar” per t’u zhvilluar dhe thashethemet kane sugjeruar qe Samsung do te leshoje nje telefon me nje ekran te kthyeshem, ashtu si Galaxy Note. Samsung ka eksperimentuar me ekrane te perthyeshme per vite me radhe dhe kompania se pari zbuloi nje prototip te tille ne vitin 2012. Qe atehere, Samsung ka testuar celularet me ekran te dyfishte, me qellim qe te sjelle disa lloj pajisjesh ne treg.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist