Samsung lancon Galaxy A7 me kamera te trefishte

Written by on 21/09/2018

 

Samsung ka lancuar Galaxy A7, celularin e pare me kamer te trefishte.Kamera e trefishte perbehet nga tre lente te ndryshme: nje lente me kend te gjere tete megapiksel, nje lente 24 mekapiksel dhe nje lente thellesie qe lejon kameren te krijoje te ashtuquajturat fotot e “efektit bokeh”. Ky efekt ben te mundur fokuson nje objekt dhe sfondi eshte i paqarte.Galaxy A7 ka nje ekran 6.0 inç dhe nje sensor anesor me gjurme gishtash. Galaxy A7 do te jete ne shitje ne te gjitha tregjet e perzgjedhura europiane dhe aziatike nga kjo vjeshte, duke u zgjeruar me pas dhe ne tregjet e tjera. Ende nuk eshte bere i ditur cmimi i smartphonit te ri.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist