Salzburg, festat gjallerojne turizmin !

Written by on 07/12/2018

Qyteti austriak i Salzburgut pret qe sezoni dimeror te sjelle me shume sukses ne sektorin turistik te qytetit. Tre prej elementeve ku do te perqendrohen me shume autoritetet e turizmit ne kete destinacion per te terhequr turistet do te jene gastronomia, aktivitetet sportive dhe tregjet e festave te fund vitit. Pritet qe me organizimin e ketyre eventeve dhe kujdesin per cilesi sherbimi numri i turisteve te huaj ne Salzburg te rritet me 8.9% me shume se nje vit me pare.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist