Rusia “tax free” per turistet jashte BE per Boterorin e ketij viti!

Written by on 19/04/2018

Rusia “tax free” per turistet jashte BE per Boterorin e ketij viti!

Rusia hapet ndaj tregut tax free per turistet jashte Bashkimit Europian. Sipas te dhenave te fundit te autoriteteve ruse te turizmit kete vit per here te pare turistet nga vendet jashte unionit e kryesisht ata nga kontinenti aziatik do te mund te blejne produkte te ndryshme nga moda, teknologjia dhe argjendaria duke u rimbursuar. Nga kjo ata do te kursejne te pakten 18% nje shpenzim minimal prej 130 eurosh.  Iniciativa eshte zhvilluar nga ana e qeverise ruse per te promovuar turizmin para dhe pas Kampionatit Boteror te Futbollit , periudhe gjate te ciles Rusia pret mbi 1 milione tifoze nga vende te ndryshme te botes.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist