Rusia riemerton dhjetra aeroporte ne vend!

Written by on 05/12/2018

Aeroporti kryesor i Moskes ai i ”Sheremetyevo”, do te mbaje gjithashtu emrin e Pushkinit, poetit dhe shkrimtarit te dashur per ruset, sipas rezultateve te votimit, i organizuar ne te gjithe Rusine.Konsultimi kishte per qellim riemertimin e dhjetera aeroporteve ne qytetet ruse. Aeroporti ”Sheremetyevo” daton qe ne periudhen sovjetike dhe sherben si pike lidhese per shume destinacione nderkombetare. Ndryshimi i emrit do te zyrtarizohet se shpejti nga autoritetet.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist