Rusia pas Telegram mund te bllokoje edhe Viber!

Written by on 03/05/2018

Ministri i Komunikimeve i Rusise, Nikolai Nikiforov, tha se gjykata mund te bllokoje aplikacionin e mesazheve Viber, nese ky i fundit ndjek shembullin e sherbimit te mesazheve Telegram dhe refuzon te ndaje te dhenat me Sherbimin Federal te Sigurise ruse. Muajin e kaluar, rregullatori shteteror i mediave ne Rusi, Roskomnadzor, ka nisur ndalimin e Telegramit.Ky i fundit ka refuzuar te ndaje te dhenat me Sherbimin Federal te Sigurise ruse, duke u thirrur ne shqetesimet per privatesine, dhe ka premtuar se do ta mbaje aplikacionin ne funksion perkunder ndaleses.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist