Rusët vdesin të bëjnë pushime në Egjipt dhe nuk kanë aspak faj!

Written by on 04/09/2021

Fluturimet që sjellin turistë nga Rusia në vendpushimet e Egjiptit në Detin e Kuq kanë qenë të shumta në numër gjatë kësaj periudhe, që nga bombardimet xhihadiste të tetorit 2015 në një aeroplan rus, thanë zyrtarët. EgyptAir nga kryeqyteti rus solli 300 turistë në qytetin turistik Hurghada.

Të tjerë avion me turistë pritet të vijnë e të pushojnë në Sharm el Sheikh. Të dhënat tregojnë se Egjipti është një destinacion shumë i preferuar nga turistët rusë. Para se ta godiste pandemia, turizmi përbënte rreth 12 përqind të PBB -së së Egjiptit./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background