Rrota më e lartë panoramike në botë, nuk mund të ishte askund tjetër veçse në Dubain e  mrekullive!

Written by on 25/08/2021

Dubai, njihet si vendi i ndërtimeve të cmendura dhe unike, të gjitha të realizuara nga dora e njeriut. Së fundmi, në qendrën më të madhe të botës dhe në shtëpinë e rrokaqiejve më të lartë ndonjëherë, Ain Dubai është mrekullia e rradhës që ndërtohet në këtë vend.

Ain Dubai, është rrota panoramike më e lartë në botë dhe është ngritur në ishullin Bluewaters në Dubai. Ajo ka 48 kabina pasagjerësh me një kapacitet prej më shumë se 1750 vizitorësh në të njëjtën kohë dhe do të hapet për vizitorët më 21 tetor.

Radio Travel.al


Current track

Title

Artist

Background