Rritet numri i vizitoreve ne Kalane e Rozafes!

Written by on 06/08/2018

Rritet numri i vizitoreve ne Kalane e Rozafes!Sezoni turistik i ketij viti ka shenuar nje rritje te konsiderueshme te turisteve ne monumentet e kultures ne gjithe vendin. Kalaja e Rozafes ne Shkoder, po mahnit gjithnje e me shume turistet e huaj dhe ata vendas. Numri i vizitoreve eshte gjithnje ne rritje ne kete atraksion turistik, i cili perveç bukurive mban dhe misterin e historise se Rozafes. Kalaja e Shkodres ne periudhen janar- korrik 2018 eshte vizituar nga 58 mije turiste, nga te cilet 16 mije perfituan nga hyrjet falas ne ditet e percaktuara nga Ministria e Kultures.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist