Rritet numri i udhetareve ne linjat e trageteve qe lidhin vendin me Italine

Written by on 07/07/2018

Rritet numri i udhetareve ne linjat e trageteve qe lidhin vendin me Italine

 

Shtate tragetet e linjave Durres – Bari dhe Durres – Ankona e kthim gjate 5 diteve te para te muajit korrik kane transportuar 11 mije udhetare. Nga te dhenat e Sektorit te Statistikave, ne periudhen 1-5 korrik te ketij viti, tragetet jane shfrytezuar nga 7000 udhetare qe kane mberritur ne Durres. Nderkaq nga Durresi jane nisur me pak udhetare perkatesisht 3677 te tille.Keto dite ka nisur te aplikohen shtesa ne lundrimet e trageteve per shkak te rritjes se pritshme te fluksit te udhetareve, kryesisht turiste dhe bashkeatdhetare qe mberrijne per pushime prane famijeve te tyre ne vendin tone, Kosove dhe Maqedoni.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist