Rritet numri i udhetareve me avione ne Shqiperi

Written by on 27/08/2018

 

Numri i pasagjereve qe kane perdorur linjat ajrore per vitin 2018 shenon nje rritje te ndjeshme krahasuar me nje vit me pare. Sipas INSTAT, vetem ne muajin korrik permes linjave ajrore kane udhetuar 346 mije pasagjere, rreth 53 mije persona me shume se ne korrik 2017. Statistikat e trafikut ajror flasin per rritje te numrit te pasagjereve muaj pas muaji dhe ka nisur qe prej janarit te ketij viti. Shtimi i linjave ajrore dhe destinacioneve lidhese me Tiranen kane shtuar dhe fluksin e udhetimeve me avione nga Shqiperia.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist