Rritet numri i turisteve ne Zagreb!

Written by on 23/11/2018

Kete muaj, kryeqyteti i Kroacise, Zagrebi regjistroi nje numer rekord turistesh si mberritje, ashtu edhe net-qendrime. Ne krahasim me vitin e kaluar, numri i turisteve u rrit me 30%. Sipas drejtoreshes se Bordit te Turizmit ne Zagreb gjate gjysmes se pare te ketij muaji qyteti ka pasur shume gjalleri nderkohe qe rezervimet mbeten te kenaqshme edhe per festat e Krishtlindjes dhe Vitit te Ri. Pjesa me e madhe e turisteve ne Kroaci eshte nga Italia, Bosnje-Hercegovina, Austria, Sllovenia, Serbia, Gjermania, Amerika, Britania e Madhe, Koreja e Jugut dhe vende te tjera aziatike.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist