Rritet numri i turisteve ne Turqi, fluksi me i madh gjate veres!

Written by on 25/11/2018

Fluksi i turisteve ne Turqi eshte rritur ndjeshem gjate 2018. Sipas informacioneve te Zyres se Kultures dhe Turizmit ne Turqi , sidomos sezoni veror ka shenuar rritje dyshifrore te turisteve ne krahasim me nje vit me pare. Vetem gjate korrikut dhe gushtit numri i turisteve ne huaj qe pushuan ne Turqi u rrit me 50% me shume se muaji i njejte i vitit 2017. Nderkohe ne total nga janari ne gusht turistet nderkombetar arriten ne 22 milione ne kete destiancion nje rritje me 27% me shume se viti i kaluar. Nje rol te rendeishem ne tregun e huaj e luajten turistet gjermane te cilet , vec numrit rekor kete vit theksojne se kane rezervuar serish per vitin e ardhshem pushimet e tyre ne Turqi.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist