Rritet numri i turisteve ne Mal te Zi!

Written by on 24/04/2018

Rritet numri i turisteve ne Mal te Zi!

Ne Mal te Zi turistet po vijojne te shtohen me afrimin e sezonit turistik. Kete e kane konfirmuar autoritetet e sektorit turistik te vendit pas nje studimi ne lidhje me shifrat e prenotimeve te bera per muajit janar – mars ne kete destinacion. Sipas te dhenave numri i turisteve ne Mal te Zi eshte rritur  me 20% me shume se periudha e njejte e vitit 2017. Kryesisht mbizoterojne turiste nga vendet fqinje te Ballkanit por nuk do te mungojne edhe turiste gjermane, ruse dhe britanike.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist